Regulamin TdS 2020

REGULAMIN 4. ULTRAMARATONU KOLARSKIEGO „Tour de Silesia 2020”

UWAGA!!! ZAPISY NA IV EDYCJĘ TOUR DE SILESIA ZAKOŃCZONE!!!

1. ORGANIZATOR:

Sekcja kolarska przy klubie LKS “OLZA” Godów

2. KOMITET ORGANIZACYJNY:

Routemaster – Paweł Pieczka

Foodmaster – Sebastian Dusik

Webmaster – Krystian Juraszek

Grafika – Ania Juraszek

3. JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE:

4. DYSTANSE:

5. TERMIN, MIEJSCE I PROGRAM ULTRAMARATONU:

-Ultramaraton odbędzie się w dniach 19-20.09.2020 r.

Start na terenie obiektu sportowego w Godowie.

Adres obiektu sportowego: ul. 1 Maja 49, 44-340 GODÓW

Meta oraz zakończenie imprezy również na wymienionym obiekcie sportowym.

18.09.2020 (Piątek)

17:00-21:00 – rejestracja zawodników w biurze Ultramaratonu.

18:00-21:00 – integracja uczestników przy ognisku, zakwaterowanie na sali gimnastycznej/polu namiotowym. W tych godzinach będzie otwarty również sklepik z naszymi gadżetami oraz jedynymi w swoim rodzaju strojami kolarskimi oraz koszulkami.

19.09.2020 (Sobota)

6:00–07:00 – rejestracja zawodników w biurze.

07:00 – odprawa techniczna dla zawodników startujących na dystansie 500 km. Obecność nie jest obowiązkowa, aczkolwiek wskazana. W tym czasie mogą zostać poruszone ważne kwestie związane z maratonem. W razie braku obecności, proszę dopytać inne osoby, czy nie ominęło Was coś ważnego!

07:30 – start poszczególnych grup na dystansie 500 km. Zawodnicy startują w grupach po 8-10 osób, co 5 min. Zawodnicy jadący w kategorii SOLO na odcinku  5 km od startu, mają obowiązek rozdzielenia się w taki sposób, aby odległość pomiędzy zawodnikami wynosiła minimum 100 m.

Limit czasu na pokonanie dystansu: 34 h!

08:45 – odprawa techniczna dla zawodników startujących na dystansie 300 km.

09:00 – start poszczególnych grup na dystansie 300 km. Zawodnicy startują w grupach po 8-10 osób, co 5 min. Zawodnicy jadący w kategorii SOLO na odcinku 5 km od startu, mają obowiązek rozdzielenia się w taki sposób, aby odległość pomiędzy zawodnikami wynosiła minimum 100 m.

Limit czasu na pokonanie dystansu: 24 h!

20.09.2020 (Niedziela)

7:30 – rozpoczęcie rejestracji zawodników na dystansie 100 km

8:15 – odprawa techniczna dla zawodników startujących na dystansie 100 km.

8:30 – start pierwszej grupy dystansu 100 km.

Limit czasu na pokonanie dystansu: 6 h!

19:30 – zamknięcie bazy.

6. BAZA ULTRAMARATONU:

Główna baza maratonu będzie zlokalizowana na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Godowie. Do dyspozycji zawodników będzie budynek klubu LKS OLZA Godów, w którym znajdują się szatnie, toalety oraz prysznice. Częścią obiektu jest również grill dla kilku osób. Dodatkowo na terenie obiektu znajduje się wiata, która może chronić zawodników przed słońcem lub deszczem. Adres bazy maratonu to:

ul. 1 Maja 49, 44-340 GODÓW

Dla osób, które będą chciały skorzystać z noclegu, mamy przygotowane trzy rozwiązania:

Dwie pierwsze opcje noclegów są bezpłatne. Zawodnik nie musi ponosić za nie jakichkolwiek opłat.

Do bazy ultramaratonu najłatwiej dojechać samochodem. Lecz jak wiadomo, nie każdy może sobie na to pozwolić. Ci, którzy wybiorą na swój środek transportu PKP, muszą dojechać do pobliskich miejscowości, a następnie podjechać kawałek rowerem, gdyż bezpośrednio w Godowie nie ma dworca PKP. Pobliskie miejscowości, gdzie są dworce PKP to:

Propozycje miejsc noclegowych w okolicy Gminy Godów:

7. CELE ULTRAMARATONU:

– Popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej w Polsce.

– Umożliwienie uczestnikom podjęcia próby pokonania trasy o długości 100 km, 300 km oraz 500 km.

– Sprawdzenie przez uczestników granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej.

– Prezentacja walorów krajoznawczych Województwa Śląskiego oraz terenów Czech i poniekąd Słowacji.

– Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

8. TRASA ULTRAMARATONU I SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:

9. UCZESTNICTWO I WYPOSAŻENIE:

I. Ukończone w dniu startu 18 lat. Możliwość startu młodszego uczestnika, po indywidualnej konsultacji z organizatorami. Szczególnie jeśli chodzi o dystans 100 km. Każdy przypadek rozpatrzymy indywidualnie.

II. Złożenie u organizatora pisemnego oświadczenia o starcie w ultramaratonie na własną odpowiedzialność.

III. Zaleca się przeprowadzenie badań lekarskich przed startem w ultramaratonie.

I. Kask sztywny.

II. Oświetlenie w nocy i w czasie niedostatecznej widoczności.

III. Dowód osobisty – wymagany na terenie Czech oraz Słowacji.

IV. Telefon komórkowy (numer podany przy zgłoszeniu).

10. NAGRODY I ŚWIADCZENIA:

W ramach opłaty startowej organizatorzy zapewniają:

I. Pakiet startowy, w którego skład wchodzą: numer startowy, pamiątkowa czapeczka kolarska lub skarpetki.

II. Nadajnik GPS oraz możliwość śledzenia pozycji wszystkich zawodników podczas maratonu na stronie internetowej. Całość dostępna na stronie: http://www.tds.1008.pl

III. Punkt nr 1 TRZYNIEC (ok. 109 km): Dokładna lokalizacja punktu zostanie jeszcze ustalona. Na każdego zawodnika będzie czekać tam woda, baton oraz kulki mocy. Punkt będzie otwarty od momentu przyjazdu pierwszego zawodnika.

IV. Punkt nr 2 PUSTEVNY (ok. 180 km): w restauracji na przełęczy Pustevny. Ta sama lokalizacja co w roku 2019. Miejsce będzie dodatkowo oznakowane. Tam na każdego będzie czekać obiad do wyboru w wersji wegetariańskiej/mięsnej. Punkt będzie otwarty od przyjazdu pierwszego zawodnika.

V. Punkt nr 3 KLETNE (ok. 276 km): punkt znajdujący się po prawej stronie drogi przy WESTERN KLUBIE. Punkt będzie odpowiednio oznakowany Naszymi flagami z TdS. Zawodnicy mogą liczyć na ciepły posiłek w postaci zupy pomidorowej z ryżem. Do tego dostępna będzie woda oraz baton na drogę.

VI. PRZEPAK – Punkt nr 3 KLETNE (ok. 276 km): nadajemy go na starcie, w odpowiednio oznaczonym punkcie. W worek możecie spakować wszystko, co potrzeba. UWAGA! Cała zawartość worka z przepakiem musi zostać zabrana przez uczestnika. Nie zabieramy przepaków na metę. W zeszłej edycji taka opcja się sprawdziła. Zmusza do zawodników do rozważnego pakowania, a nie wpychania do worka wielu zbędnych rzeczy “na zapas”.

VII. Punkt nr 4 BRUNTAL (ok. 365 km) – stacja paliw MOL: na każdego zawodnika będzie czekać pakiet żywieniowy. Jego zawartość jeszcze negocjujemy. Na pewno będzie do zjedzenia coś na ciepło. Do tego woda, izotonik, kawa/herbata oraz coś słodkiego.

VII. Punkt nr 5 GRODZIEC GOLĘSZYCKI (ok. 432 km): ostatni punkt kontrolny. Dokładna lokalizacja zostanie jeszcze podana. Tutaj ponowie będzie dostępna woda, izotonik, baton oraz coś do zjedzenia – kołaczyk/kulka mocy.

IX. META – na mecie na każdego zawodnika będzie czekać rychtyk ŚLONSKI ŁOBIOD! Jest on wydawany w barze APERITIF (lokalizacja na mapce w zestawie startowym).

X. Każdy zawodnik, który ukończy wybrany dystans w zalecanym czasie, otrzyma pamiątkowy medal z imieniem i nazwiskiem. Medal będzie przyznawany bezpośrednio po przekroczeniu linii mety. Jeśli zawodnik przyjedzie po czasie – patrz punkt 8. Regulaminu.

XI. Ubezpieczenie grupowe.

I. Pakiet startowy, w którego skład wchodzą: numer startowy, pamiątkowa czapeczka lub skarpetki.

II. Nadajnik GPS oraz możliwość śledzenia pozycji wszystkich zawodników podczas maratonu na stronie internetowej. Całość dostępna na stronie: http://www.tds.1008.pl

III. Punkt nr 1 TRZYNIEC (ok. 55 km): Dokładna lokalizacja punktu zostanie jeszcze ustalona. Na każdego zawodnika będzie czekać tam woda, baton oraz kulki mocy. Punkt będzie otwarty od momentu przyjazdu pierwszego zawodnika.

IV. Punkt nr 2 PUSTEVNY (ok. 124 km): w restauracji na przełęczy Pustevny. Ta sama lokalizacja co w roku 2019. Miejsce będzie dodatkowo oznakowane. Tam na każdego będzie czekać obiad do wyboru w wersji wegetariańskiej/mięsnej. Punkt będzie otwarty od przyjazdu pierwszego zawodnika.


V. Punkt nr 3 KLETNE (ok. 205 km): punkt znajdujący się po prawej stronie drogi przy WESTERN KLUBIE. Punkt będzie odpowiednio oznakowany Naszymi flagami z TdS. Zawodnicy mogą liczyć na ciepły posiłek w postaci zupy pomidorowej z ryżem. Do tego dostępna będzie woda oraz baton na drogę.

VI. PRZEPAK – Punkt nr 3 KLETNE (ok. 205 km): nadajemy go na starcie, w odpowiednio oznaczonym punkcie. W worek możecie spakować wszystko, co potrzeba. UWAGA! Cała zawartość worka z przepakiem musi zostać zabrana przez uczestnika. Nie zabieramy przepaków na metę. W zeszłej edycji taka opcja się sprawdziła. Zmusza do zawodników do rozważnego pakowania, a nie wpychania do worka wielu zbędnych rzeczy “na zapas”.

VII. Punkt nr 5 GRODZIEC GOLĘSZYCKI (ok. 253 km): ostatni punkt kontrolny. Dokładna lokalizacja zostanie jeszcze podana. Tutaj ponowie będzie dostępna woda, izotonik, baton oraz coś do zjedzenia – kołaczyk/kulka mocy.

VIII. META – na mecie na każdego zawodnika będzie czekać rychtyk ŚLONSKI ŁOBIOD! Jest on wydawany w barze APERITIF (lokalizacja na mapce w zestawie startowym).

IX. Każdy zawodnik, który ukończy wybrany dystans w zalecanym czasie, otrzyma pamiątkowy medal z imieniem i nazwiskiem. Medal będzie przyznawany bezpośrednio po przekroczeniu linii mety. Jeśli zawodnik przyjedzie po czasie – patrz punkt 8. Regulaminu.

X. Ubezpieczenie grupowe.

I. Pakiet startowy, w którego skład wchodzą: numer startowy.

II. Punkt nr 1 RYBNIK: znajduje się w centrum miasta (50 km trasy), przy parkingu Hotelu Arena – obok stadionu żużlowego. Zawodnicy mogą liczyć na wodę do picia oraz ciepłą zupę.

III. META – na mecie na każdego zawodnika czeka rychtyk ŚLONSKI ŁOBIOD! Jest on wydawany w barze APERITIF (lokalizacja na mapce w zestawie startowym).

IV. Każdy zawodnik, który ukończy wybrany dystans w zalecanym czasie, otrzyma pamiątkowy medal z imieniem i nazwiskiem. Medal będzie przyznawany bezpośrednio po przekroczeniu linii mety. Jeśli zawodnik przyjedzie po czasie – patrz punkt 8. Regulaminu.

!!!! DOKŁADNE GODZINY ZAMKNIĘCIA PUNKTÓW ZOSTANĄ JESZCZE USTALONE I PODANE DO WIADOMOŚCI WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA POMOCĄ NASZEJ STRONY ORAZ FACEBOOK’A !!!!

11. KARY:

W przypadku otrzymania informacji z trasy, organizatorzy mogą nałożyć karę czasową lub zdyskwalifikować zawodnika, który :

12. WPISOWE I ZGŁOSZENIA:   

Zapisywać się proszę bezpośrednio na naszej stronie:

www.tourdesilesia.pl

Każdy użytkownik, musi najpierw zalogować się na stronie. Można to zrobić szybko i sprawnie poprzez FACEBOOK’A. A jeśli ktoś nie ma FB, podaje login i hasło, jakie podawał przy zeszłorocznej rejestracji. Kolejna opcja, dla nowych uczestników, to założenie nowego konta. Gdy się już zalogujemy, przechodzimy do zakładki MOJE KONTO. Tam podajemy lub aktualizujemy swoje dane i co najważniejsze – WYBIERAMY ODPOWIEDNI DYSTANS. Potem klikamy ZAKTUALIZUJ KONTO i już wszystko gotowe! Teraz Twoje Imię i Nazwisko powinno pojawić się na liście dla odpowiedniego dystansu w zakładce ZAWODNICY. Jeśli tak jest, wszystko się zgadza.

Kwota wpisowego, jaką trzeba wpłacić wynosi:

UWAGA!!! W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ DATY MARATONU, WPROWADZAMY POPRAWKI DO REGULAMINU. PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ!!!

– Osoby, które z różnych przyczyn chcą zrezygnować z udziału w TdS, proszone są o wysłanie informacji na adres: tourdesilesia@gmail.com. Rezygnacja do 21 CZERWCA 2020 = 100% zwrotu wpisowego. Osoby, które do tego czasu nie zrezygnują, akceptują zmianę terminu. Po tej dacie nie zwracamy już wpisowych.

– 22 CZERWCA 2020 r, gdy będziemy znać listę osób które pozostały na listach startowych, zadecydujemy czy ponownie otwieramy zapisy. UWAGA. NIE MA MOŻLIWOŚCI ABY ODDAĆ KOMUŚ SWÓJ PAKIET STARTOWY. REZYGNUJESZ albo STARTUJESZ.

– Jeśli pod koniec Czerwca 2020, sytuacja z wirusem nadal będzie „ciężka”, wspólnie usiądziemy, jeszcze raz przeanalizujemy sytuację i damy Wam znać co i jak. Mamy jednak nadzieję, iż nie będzie to konieczne.

13. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

14. INFORMACJE DODATKOWE:

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u organizatorów.

Paweł PIECZKA tourdesilesia@gmail. com; 19cfcfan05@gmail.com

Sebastian DUSIK tourdesilesia@gmail. com; sebastiandusik@o2.pl

POWYŻSZY REGULAMIN NIE JEST WERSJĄ OSTATECZNĄ. NIEKTÓRE PUNKTY MOGĄ ULEC KOSMETYCZNYM ZMIANOM!!!

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Flagowa Kraina
Werbalnia
crazy biker
annaart
artex
Bugla Bike
Foto Franek
K4ART
Kadam
Kolarz
Masarnia Opiła
MR Records
Primavera
Sport Studio Rybnik
Bramco
Meble Mazan
Aslandi
Krzyżok
Laguna